Thank you for subscribing to our newsletter.

Bültene üye ol

Please check the errors in the form and fill the required fields with *

close-button
Hero

Grand Harbour Marina'ya hoş geldinz

Ekibimiz

İşlerini sevgiyle ve bilgiyle yapan Grand Harbour Marina ekibinden Gordon Vassalo sorumlu ve marina operasyonları için Ian Cochrane ve liman satışları ve müşteri ilişkileri için Caroline Navarro destek veriyor.

The Capitanerie ise şu anda Jacqueline Mangion, Rimma Dikikh ve Monika Nuszpl tarafından idare ediliyor. İskeleler ve şamandıralar, yanaşma uzmanlarımız Kevin Valentine, Jospeh Gafa, Conrad D’Amato ve Mario Lagana gözetimi altındadır.

altImg

Olanaklar

Camper & Nicholsons’dan beklenen standart olanaklara ek olarak Grand Harbour Marina’da aynı zamanda şunlar sağlanmaktadır:

  • Yakıt ikmali
  • Ön tedarik hizmetleri
  • ISPS sertifikasyonu
  • Yandaki koyda süperyat doku
  • Daha küçük yatlar için yakında bulunan çekekler ve iskeleler
  • Yat onarımları ve hizmetleri için teknik hizmetler
  • Deniz kıyısında ve Vittoriosa'da yakında barlar ve restoranlar
  • Dükkanlar, haftada bir kurulan pazar ve çok sayıda denizcilik gereçleri satış yerleri

Aynı zamanda 30 yıl lisanslı olarak satın alınabilecek ve sınırlı sayıda olan 30 m ila 100 m genişliğinde superyat demirleme yerleri bulunmaktadır.

Teknik Hizmetler

Malta’da denizcilik gereçleri üreticilerinin tedarikçileri ve temsilcilerinin yanı sıra tüm yat onarım ve bakım işleri için bir tersane ve her türlü olanaklar bulunmaktadır. Bu olanaklar şunlardır:

Ekibimiz, iletişim bilgilerini verebilir ve sahibin veya kaptanın özel ihtiyaçları konusunda yardımcı olmaya hazırdır.

Yakında Palumbo süperyat tersanesi, denizdeki en büyük gemilerden bazılarını onarma, bunların bakımını ve ıslahını yapma kapasitesine sahiptir. Burada 160 m’lik uzunlukta bir tamir havuzu ve 140 m’lik kapalı dok bulunmaktadır ve bunların hepsinde kıyı hizmetleri, atölyeler, depolama alanları ve idare ve mürettebat için ofisler bulunmaktadır.

Ulaşım

Hava yolu – Grand Harbour Marina, Malta Uluslararası Havalanına yalnızca 15 dakikalık mesafededir ve buradan Avrupa’da çoğu büyük şehre direkt uçuşlar bulunmaktadır. Aynı zamanda charter ve özel uçaklar için olanaklar da mevcuttur.

Deniz yolu – Marinaya her türlü hava koşulunda gündüz veya geceleri giriş yapılabilmekte ve ekibimiz 24 saat yanaşma desteği sunmaktadır.

Yaklaşırken St Elmo fenerinin bulunduğu doğu uçtaki dalga kıranın görülmesi çok kolaydır. Bu sancak tarafında ve Fort Ricasoli’deki kısa dalga kıran iskele tarafında olmalıdır. Daha sonra Fort St Angelo etrafından küçük kırmızı ve yeşil şamandıralarla işaretlenmiş olan son yaklaşma kanalına girilir. Yanaşma talimatları için 13. VHF kanalından bize ulaşabilirsiniz.

Yatlar da Valetta Port Control ile 12 mil açıktayken 12. kanalı aramalıdır ve daha sonra yatlardan girişe bir mil kaldığında, liman içindeki ticari trafiğe göre, yeniden arama yapmaları istenebilir.

Düzenlemeler – Avrupa Birliği üyesi olan diğer ülkelerden gelen ziyaretçilerin Capitainerie tarafından verilen formu, deniz taşıtı kayıt bilgilerini ve mürettebat listesini kullanarak doldurması gereklidir.

AB dışından gelen yatların Malta Gümrük ve Göçmenlik kontrolünden geçmesi gereklidir. Bu işlemin tamamlanması için yetkililer genellikle Grand Harbour Marina’daki yatı incelemeye gelir.

Malta’da yattan ayrılan tüm yolcular veya mürettebatın pasaportu, varış sonrasında Gümrük yetkilileri tarafından damgalanmalıdır.

Dalga Boyu Bültenimize Kaydolun